Boswellia serrata

Účinná pomoc na Vaše zdravotné neduhy

Boswellia s cenným pokladom pod kôrou

Boswellia serrata čiže Kadidlovník pílovitý má neodmysliteľné miesto v tradičnej indickej medicíne. Možno ste o tejto rastline ešte nepočuli a bola by škoda nedozvedieť sa o nej niekoľko zaujímavostí. Strom Boswellia síce nevyniká svojím vzhľadom, ale pod jeho kôrou sa ukrýva cenná živice, ktorá zatočí s radom zdravotných neduhov. Vymenujme si, s čím všetkým Vám Boswellia pomôže.

Problémy so zápalmi

Boswellia sa osvedčila u mnohých ľudí, ktoré trápia rôzne zápaly v tele vrátane dlhotrvajúcich zápalov.

Kĺbové ťažkosti

Extrakt z Boswellia môže uľaviť pri bolestiach kĺbov a dokáže pomôcť vtedy, keď nám robí pohyb problém.

Namáhavé dýchanie

Boswellia môže prispieť k ozdraví pľúc, ktoré sužujú astmatické prejavy. Stojí preto za vyskúšanie, ako bude pôsobiť na jednotlivých astmatikov.

Zlé trávenie

Extrakt z Boswellia harmonizuje šetrným spôsobom činnosť čriev, ktoré nefungujú tak, ako majú, napríklad pri dlhšie trvajúcej hnačke.

Nezdravá strava

Boswellia pomáha vtedy, keď nám stúpa hodnota cholesterolu. Prvotne by sme však mali upraviť svoj jedálniček.

Celulitída

Kyselina boswellová povzbudzuje činnosť lymfatického systému, čo ocenia ženy, ktoré trápia celulidita.

Blahodárna kyselina boswellová

Zbavte sa raz a navždy svojich zdravotných problémov a vyskúšajte jednu z dvoch foriem kadidlovníka. Ak si kladiete otázku, aká z foriem pre Vás bude ideálna, nenechajte si ujsť nasledujúce riadky. Prezradíme Vám, ako každá z foriem Boswellia účinkuje a pre koho je vhodná. Určite si vyberiete tú, ktorá bude zodpovedať Vašim potrebám a životnému štýlu.

Prášek z pryskyřice
Nejprodávanější
Extrakt s 65% kyseliny boswellové v kapslích

Prášek z pryskyřice

Někteří z Vás upřednostňují práškovou formu, neboť si mohou odvážit libovolné množství Boswellie a rozdělit ji do několika denních dávek. Prášek se dá rozmíchat ve vodě, čaji nebo Smoothie a dokonce ho můžete přisypat do pokrmu. Výslednou chuť jídla to nijak neovlivní. Jestliže upřednostňujete přírodní formy bylinek, prášek Vám bude ve všech ohledech vyhovovat.

Pro koho je forma vhodná?

Prášek z Boswellie osloví všechny zastánce tradičního zpracování bylin. Z odvažování prášku a přípravy nápoje si můžete udělat v domácím či pracovním prostředí svůj vlastní rituál. K odměření přesného množství prášku budete potřebovat náčiní, ale i jeho použití má své kouzlo.

Koupit prášek

Jak užívat prášek

1 Užívejte 2g denně

2 Rozmíchejte ve vodě, nebo přimíchtejte do libovolného nápoje

Extrakt s 65% kyseliny boswellové v kapslích

Extrakt z Boswellie v kapslích patří mezi nejoblíbenější formy, jelikož se jednoduše užívá a v každé kapsli máte odměřenou přesnou dávku. Jedna tableta obsahuje 400 ml Kadidlovníku a stačí ji zapít sklenicí vody. Kapsle s extraktem si můžete vzít do kanceláře, na cesty i na dovolenou – zkrátka můžete je mít stále u sebe, abyste nevynechali svou denní dávku.

Pro koho je forma vhodná?

Extrakt v kapslích si budou pochvalovat lidé, kteří nechtějí nic odvažovat ani odměřovat. Kapsle se skvěle skladují a nehrozí, že byste vysypali jejich obsah. Kapsle ocení také časově zaneprázdněné osoby, pro které je pohodlnější zapít kapsli než si připravovat nápoj z prášku.

Koupit kapsle

Jak užívat kapsle

1 Užívejte 2g denně

2 Rozmíchejte ve vodě, nebo přimíchtejte do libovolného nápoje

Boswellia ako dar prírody

Účinky Boswellia sú nepopierateľné a rôzne štúdie preukázali jej pozitívny vplyv na náš organizmus. A to už stojí za zváženie, že vpustíte Kadidlovník do svojich životov. Možno Vás ale napadlo, ako sa živica zo stromov získava? Pestovatelia tejto rastliny narežú kôru stromov a zachytávajú vytekajúcu živicu do bambusových košov. Živica sa ďalej spracováva na extrakt a prášok, v ktorom sú zachované liečivé vlastnosti rastliny.

Svoje neodmysliteľné miesto mala Boswellia už v staroveku, kedy sa používala na balzamovanie tiel, pri obradoch a k vykurovaniu. V dnešnej dobe sa na túto rastlinu nazerá ako na doplnok stravy a pomáha s radom civilizačných chorôb. Až Vás začnú trápiť bolesti kĺbov alebo zápaly v tele, spomeňte si na túto zázračnú rastlinu. Možno namietate, že chemické lieky musia byť účinnejšie. Tento fakt vyvracia rad štúdií - prečo teda zanášať svoj organizmus lieky s vedľajšími účinkami, keď máte na dosah ruky dary prírody?

Navráťme sa k prírode a nenechajme sa zmiasť tvrdením, že len farmakologické výrobky sú všeliekom. Výrobcovia chemických preparátov sa snaží spochybniť účinky bylín, avšak ich prínos pre naše zdravie preukázali už naši predkovia. A ich múdrosť a skúsenosti by nikdy nemali upadnúť do zabudnutia. Boswellia je dôkazom toho, že aj nenápadný strom môže predčiť svojim významom všetky "moderné" lieky!

Pre prípad, že prahnete po ďalších, všeobecnejších informáciách, navštívte náš herbár.