Boswellia serrata
Prášok zo živice

Boswellia serrata obsahuje cennú živicu, ktorá pomáha pri zápalových ochoreniach v tele a pri kĺbových problémoch. Vyskúšajte prášok z Boswellie a presvedčte sa o jej pozitívnych účinkoch na svoje zdravie! Celý popis
  = 100g        
  = / dávka

Zdravotné účinky

 • Zlepšuje stav kĺbov a kostí
 • Zlepšuje trávenie
 • Normalizuje funkciu dýchacieho systému
 • Normalizuje hladinu cholesterolu v krvi
 • Zlepšuje duševné zdravie
 • Podporuje reprodukčný systém

Vhodné pre

 • Osoby s problémami s pohybovým ústrojenstvom
 • Osoby s nevyhovujúcim cholesterolom
 • Osoby s problémovými kĺbmi
 • Osoby s problémovým trávením

Účinné látky

 • Aminokyseliny
 • Polyfenoly
 • Polysacharidy
 • Silice

Popis stromu Boswellia serrata

Boswellia serrata je názov pre stredne veľký strom, ktorý patrí do čeľade brezulovitých. Dorastá do výšky 2 až 8 metrov a môže byť aj viackmenný. Boswellia sa vyskytuje najmä v severnej a strednej Indii, ale naraziť na ňu môžeme tiež v Afrike a na Strednom východe. Pre tento strom sa vžil v slovenských kotlinách názov Kadidlovník pílovitý, ktorého druhové meno je odvodené od tvaru listov s pílovitými okrajmi. Strom upúta pozornosť svojimi drobnými žltými až bielymi kvetmi, ale pre pestovateľov je najcennejšia živica, ktorá sa zoskupuje v kanálikoch kôry a v dreve. Živica sa získava zo stromu tým spôsobom, že sa nareže kôra a vytekajúca miazga sa odoberá do špeciálnych bambusových košov. K odberu živice dochádza vtedy, keď má strom vek 8 až 10 rokov. Živica vstúpila do povedomia ľudí ako kadidlo, ktoré sa stalo neoddeliteľnou súčasťou náboženských obradov.

Čo v Boswelli nájdete?

Pre výrobu prášku z Kadidlovníka sa využíva jeho živice. Tá obsahuje dôležité boswellové kyseliny, ktoré sú známe pre svoje silné protizápalové účinky. Ďalej sa v nej nachádzajú ďalšie účinné látky, silice a kyseliny. Kvalita kadidla a podiel jednotlivých účinných látok sa líši podľa toho, v akých podmienkach strom rastie. Paradoxom je, že stromy v suchom a kamenistom prostredí síce produkujú menej živice, ale tá má najvyšší podiel boswellových kyselín. Najkvalitnejšia je teda živica zo stromov z africkej oblasti okolo Červeného mora a z Arabského polostrova.

Účinky Boswellie serrata

Ako už sme sa v úvode zmienili, živica z Boswellie sa využíva pri náboženských obradoch a rituáloch. Jej nezameniteľnú vôňu môžeme cítiť napríklad v kostoloch. Živica nachádza svoje uplatnenie v priemysle a v potravinárskej oblasti, ale vďaka vysokému podielu boswellových kyselín slúžia tiež v tradičných medicínach. Čím sú tieto kyseliny prospešné pre naše zdravie? Pôsobí blahodárne na kĺby, ktoré potrebujeme pre bezbolestný pohyb. Môžeme sa tak zbaviť stuhnutosti kĺbov a na to nadväzujúcich problémov. Keby sme pátrali po ďalšom prínose Boswellie, narazili by sme na jej pozitívny vplyv na priedušky a tráviace ústrojenstvo.

Vedľajšie účinky užívania

Pri užívaní Boswellie neboli preukázané žiadne vedľajšie účinky. Jej užívanie by však mali pre istotu skonzultovať so svojím lekárom ľudia s vážnymi zdravotnými problémami a tehotné a dojčiace ženy.

Aká dávka je tá správna?

Prášok z Boswellie je vhodný pre milovníkov tradičného užívania bylín. Pre odvážanie prášku budete potrebovať digitálnu váhu, ale postupom času budete mať denné množstvo v oku. Odporúčame Vám, aby ste brali 2 g prášku denne (2x odmerka 1g).

Ako najlepšie užívať?

Prášok z Boswellie môžete jednoducho rozmiešať v 200 ml vody, čaji alebo Smoothie a vypiť. Ďalšou možnosťou je vmiešať prášok do jedla.

Kombinácia pre zvýšenie efektivity

Boswellie serrata má natoľko silné účinky, že nie je potrebné kombinovať ju so žiadnym ďalším prírodným produktom.

Krajina pôvodu
UPOZORNENIE

Výživový doplnok, nie je náhrada pestrej a vyváženej stravy a zdravého životného štýlu. Neprekračujte odporúčané denné dávkovanie. Ukladajte mimo dosahu detí.
Skladujte v suchu, chráňte pred teplom a priamym slnečným svetlom.

Na základe ustanovení Európskeho parlamentu nemôžeme u tohto produktu uvádzať viac informácií. Pre viac informácií navštívte náš herbár, alebo informácie vyhľadajte na externých zdrojoch. Ďakujeme za pochopenie.

Iné názvy produktu

Bylinku môžete poznať aj pod cudzojazyčnými alebo chybnými názvy. Kadidlovník pilovitý, Frankincense, indischer Weihrauch, saagjas viirukpuu, Indiai tönjénfa, Vīraka koks, vrsta bosvelije, Kadzidla piłkowana, rökelseträd, Boswellia serrata

PODOBNEJ TOVAR