Boswellia Serrata
Extrakt z pryskyřice s 65% kyseliny boswelové v kapslích

BESTSELLER
Zo stromu Boswellia serrata sa získava cenná živica s obsahom boswellových kyselín, ktoré majú silné protizápalové účinky. Pokiaľ Vás trápia bolesti kĺbov a zápalové ochorenia, vyskúšajte extrakt z Kadidlovníka. Celý popis
  = 60kap.        
  = 400 mg        
  = / dávka

Zdravotné účinky

 • Zlepšuje stav kĺbov a kostí
 • Zlepšuje trávenie
 • Normalizuje funkciu dýchacieho systému
 • Normalizuje hladinu cholesterolu v krvi
 • Zlepšuje duševné zdravie
 • Podporuje reprodukčný systém

Vhodné pre

 • Osoby s problémami s pohybovým ústrojenstvom
 • Osoby s nevyhovujúcim cholesterolom
 • Osoby s problémovými kĺbmi
 • Osoby s problémovým trávením

Účinné látky

 • Aminokyseliny
 • Polyfenoly
 • Polysacharidy
 • Silice

Popis stromu Boswellia serrata

Počuli ste už o strome Boswellia serrata? Tento stredne veľký strom v sebe ukrýva cenné tajomstvo: živicu s liečebnými účinkami. Ak si chcete vyhľadať nejaké informácie o tejto rastline, môžete ju tiež nájsť pod názvom Kadidlovník pílovitý. Tento strom patrí do čeľade brezulovitých a vyrastá až do výšky 8 metrov. Svoje druhové meno získal podľa tvaru listov s pílovitými okrajmi. Pre strom sú v mnohých prípadoch charakteristické drobné kvety žltej až bielej farby. Boswellii sa darí najmä v severnej a strednej Indii, na Strednom východe a v Afrike, kde sú ideálne podmienky pre jej rast. Vráťme sa ale k živici, ktorá sa hromadí v kanálikoch kôry a v dreve. Pestovatelia ju získavajú tak, že narežú kôru stromov a zachytávajú vytekajúcu miazgu do špeciálnych bambusových košov. Živica sa začína odoberať zo stromov, ktorých vek dosiahlo 8 až 10 rokov.

Čo v Boswellii nájdeme?

Zo živice Kadidlovníka sa vyrába extrakt s vysokým obsahom účinných látok, silíc a kyselín, z ktorých najvýznamnejšie sú boswellové kyseliny, ktoré pôsobia silne protizápalovo. Podiel jednotlivých kyselín v živici sa ale môže líšiť. Záleží na tom, v akom type pôdy stromy rastú. Najkvalitnejšia živica pochádza zo stromov rastúcich v suchých a kamenistých pôdach. Množstvo živice z jedného stromu síce nie je tak vysoké, ale nájdeme v nej najvyšší podiel boswellových kyselín. Najvýznamnejší pestovatelia, ktorí dodávajú živicu tej najvyššej kvality, pochádzajú z africkej oblasti Červeného mora a z Arabského polostrova.

Účinky Boswellie serrata

Živica z Boswellie sa využíva ako kadidlo pri rôznych náboženských obradoch. Jej nezameniteľnú vôňu si nemôžete pomýliť so žiadnou inou a ucítite ju hlavne v kostoloch. Živica má svoje uplatnenie aj v potravinárskom priemysle, ale pre svoje liečebné účinky je tiež súčasťou tradičných medicín. Boswellové kyseliny pôsobia pozitívne na kĺby, preto je Kadidlovník vhodný pre osoby trpiace rôznymi kĺbovými ťažkostiach a zápaly pohybového ústrojenstva. Vďaka Boswellii ich môžu postupne prestať trápiť stuhnuté kĺby a pocíti úľavu od bolesti. Boswellové kyseliny majú tiež pozitívny vplyv na priedušky a činnosť tráviaceho ústrojenstva.

Vedľajšie účinky užívania

U prírodných produktov z Boswellie neboli preukázané žiadne vedľajšie účinky. Jej užívanie by však mali pre istotu skonzultovať so svojím lekárom ľudia s vážnymi zdravotnými problémami a tehotné a dojčiace ženy.

Aká dávka je tá správna?

Extrakt z Boswellie bude vyhovovať ľuďom, ktorí uprednostňujú denné dávky rozdelené do kapsúl. Odporúčame Vám, aby ste užívali 1 kapsulu 1 - 3x denne.

Ako najlepšie užívať?

Kapsule s extraktom z Boswellie zapite 200 ml vody. Kapsula sa v žalúdku rýchlo rozpustí a účinné látky sa Vám dobre vstrebú do krvi.

Kombinácia pre zvýšenie efektivity

Boswellie serrata má natoľko silné účinky, že nie je potrebné kombinovať ju so žiadnymi ďalšími prírodnými produktmi.

Krajina pôvodu

Ďalší formy produktu

UPOZORNENIE

Výživový doplnok, nie je náhrada pestrej a vyváženej stravy a zdravého životného štýlu. Neprekračujte odporúčané denné dávkovanie. Ukladajte mimo dosahu detí.
Skladujte v suchu, chráňte pred teplom a priamym slnečným svetlom.

Na základe ustanovení Európskeho parlamentu nemôžeme u tohto produktu uvádzať viac informácií. Pre viac informácií navštívte náš herbár, alebo informácie vyhľadajte na externých zdrojoch. Ďakujeme za pochopenie.

Iné názvy produktu

Bylinku môžete poznať aj pod cudzojazyčnými alebo chybnými názvy. Kadidlovník pilovitý, Boswellia serrata

PODOBNEJ TOVAR