Boswellia Serrata - Extrakt z pryskyřice s 65% kyseliny boswelové v kapslích
Boswellia Serrata - Extrakt z pryskyřice s 65% kyseliny boswelové v kapslích
Boswellia Serrata - Extrakt z pryskyřice s 65% kyseliny boswelové v kapslích

Boswellia Serrata
Extrakt z pryskyřice s 65% kyseliny boswelové v kapslích

Boswellia serrata, Kadidlovník pilovitý
Produkt z Indie

Zo stromu Boswellia serrata sa získava cenná živica s obsahom boswellových kyselín, ktoré majú silné protizápalové účinky. Pokiaľ Vás trápia bolesti kĺbov a zápalové ochorenia, vyskúšajte extrakt z Kadidlovníka. Celý popis
Objednejte do 16:00 a doručíme v piatok 19.1.
Prihláste sa a získajte lepšiu cenu
Našim verným zákazníkom dávame lepšie ceny.
Prihlásiť sa
Popis stromu Boswellia serrata
Počuli ste už o strome Boswellia serrata? Tento stredne veľký strom v sebe ukrýva cenné tajomstvo: živicu s liečebnými účinkami. Ak si chcete vyhľadať nejaké informácie o tejto rastline, môžete ju tiež nájsť pod názvom Kadidlovník pílovitý. Tento strom patrí do čeľade brezulovitých a vyrastá až do výšky 8 metrov. Svoje druhové meno získal podľa tvaru listov s pílovitými okrajmi. Pre strom sú v mnohých prípadoch charakteristické drobné kvety žltej až bielej farby. Boswellii sa darí najmä v severnej a strednej Indii, na Strednom východe a v Afrike, kde sú ideálne podmienky pre jej rast. Vráťme sa ale k živici, ktorá sa hromadí v kanálikoch kôry a v dreve. Pestovatelia ju získavajú tak, že narežú kôru stromov a zachytávajú vytekajúcu miazgu do špeciálnych bambusových košov. Živica sa začína odoberať zo stromov, ktorých vek dosiahlo 8 až 10 rokov.
Čo v Boswellii nájdeme?
Zo živice Kadidlovníka sa vyrába extrakt s vysokým obsahom účinných látok, silíc a kyselín, z ktorých najvýznamnejšie sú boswellové kyseliny, ktoré pôsobia silne protizápalovo. Podiel jednotlivých kyselín v živici sa ale môže líšiť. Záleží na tom, v akom type pôdy stromy rastú. Najkvalitnejšia živica pochádza zo stromov rastúcich v suchých a kamenistých pôdach. Množstvo živice z jedného stromu síce nie je tak vysoké, ale nájdeme v nej najvyšší podiel boswellových kyselín. Najvýznamnejší pestovatelia, ktorí dodávajú živicu tej najvyššej kvality, pochádzajú z africkej oblasti Červeného mora a z Arabského polostrova.
Účinky Boswellie serrata
Živica z Boswellie sa využíva ako kadidlo pri rôznych náboženských obradoch. Jej nezameniteľnú vôňu si nemôžete pomýliť so žiadnou inou a ucítite ju hlavne v kostoloch. Živica má svoje uplatnenie aj v potravinárskom priemysle, ale pre svoje liečebné účinky je tiež súčasťou tradičných medicín. Boswellové kyseliny pôsobia pozitívne na kĺby, preto je Kadidlovník vhodný pre osoby trpiace rôznymi kĺbovými ťažkostiach a zápaly pohybového ústrojenstva. Vďaka Boswellii ich môžu postupne prestať trápiť stuhnuté kĺby a pocíti úľavu od bolesti. Boswellové kyseliny majú tiež pozitívny vplyv na priedušky a činnosť tráviaceho ústrojenstva.
Vedľajšie účinky užívania
U prírodných produktov z Boswellie neboli preukázané žiadne vedľajšie účinky. Jej užívanie by však mali pre istotu skonzultovať so svojím lekárom ľudia s vážnymi zdravotnými problémami a tehotné a dojčiace ženy.
Aká dávka je tá správna?
Extrakt z Boswellie bude vyhovovať ľuďom, ktorí uprednostňujú denné dávky rozdelené do kapsúl. Odporúčame Vám, aby ste užívali 1 kapsulu 1 - 3x denne.
Ako najlepšie užívať?
Kapsule s extraktom z Boswellie zapite 200 ml vody. Kapsula sa v žalúdku rýchlo rozpustí a účinné látky sa Vám dobre vstrebú do krvi.
Kombinácia pre zvýšenie efektivity
Boswellie serrata má natoľko silné účinky, že nie je potrebné kombinovať ju so žiadnymi ďalšími prírodnými produktmi.