Najúčinnejší formy z koreňa Echinacey
Do stálej ponuky botanicu sme zaradili dve formy Echinacey z jej najsilnejší časti - z koreňa. Tešiť sa môžete na extrakt a prášok z koreňa, pričom sa od seba tieto formy v určitých ohľadoch líšia. Ak ste sa rozhodli zaradiť Echinaceu do svojho života kvôli vyššej chorobnosti alebo z preventívnych dôvodov, poradíme Vám, aká forma pre Vás bude vhodná.
Extrakt z kořene 20:1 v prášku
Extrakt z kořene 20:1 v prášku
Extrakt v prášku má vysokou koncentraci vitaminů a dalších tělu prospěšných látek. Jelikož je extrakt silnější než samotný prášek, postačí Vám pouze 0,4 gramu extraktu 2x denně. Užívání je nesmírně pohodlné. Prášek jednoduše rozmíchejte ve sklenici vody nebo ho přidejte do jogurtu či pokrmu.
Pro koho je forma vhodná?
Formu extraktu v prášku mohou užívat všechny věkové generace, jež potřebují zlepšit imunitu těla a podpořit svou zdravotní stránku. Malé množství prášku můžete mít neustále u sebe v uzavíratelné nádobce a připravit si během okamžiku nápoj do pet lahve, kterou si můžete vzít na cesty nebo do kanceláře.
Koupit extrakt
Jak užívat extrakt
1 Dávkujte 0,4 - 1 odměrku 2x denně
2 Prášek rozmícháme v dostatečném množství vody - cca 300ml.
Prášek z kořene
Prášku z kořene budete muset užívat o něco vyšší množství, a to od 0,5 do 2 gramů. Dávkování je velmi individuální a měli byste začít na nižších hodnotách, abyste poznali, jak na Vás bude bylina účinkovat. Prášek z kořene přelijte před užitím asi 200 ml vroucí vody a nechte louhovat. Do nápoje takto proniknou všechny aktivní látky z kořene.
Pro koho je forma vhodná?
Jelikož se prášek z kořene připravuje podobně jako čaj, osloví všechny milovníky teplých nápojů a ty, pro které je příprava odvaru příjemnou relaxací a uklidňujícím každodenním rituálem. Oblíbí si ji zejména všichni zastánci tradičního užívání bylin.
Koupit prášek
Jak užívat prášek
1 Dávkujte individuálně 0,5 - 2g
2 Zalijte dostatečným množstvím horké vody - 300ml
Echinacea zastúpi mnoho moderných liekov
Echinacea pripomína svojím vzhľadom pichľavého ježka a nie nadarmo získala svoj názov podľa gréckeho slova echinos - ježko. Jej účinkom dôveroval aj preslávený nemecký homeopat Meyer, ktorý si nechal patentovať ku koncu 19. storočia kvapky z echinacey na prečistenie krvi. Tie odporúčal pri otrave krvi alebo pri uštipnutí hadom. V Českej republike sa Echinacea vo voľnej prírode príliš nevyskytuje, ale nájdeme ju v ponuke botanicu a ďalších e-shopov zameraných na bylinky.
Echinacey purpurové sa pripisuje mnoho liečebných vlastností a nachádza svoje uplatnenie v ľudovom liečiteľstve. Najčastejšie sa z nej pripravujú čaju, šťavy, sirupy a tinktúry. Laboratórne testy potvrdili jej pozitívne účinky na imunitu a odhalili, že činnosť obranných buniek sa zlepšila až o 80%. Zdravotnícke organizácie však výsledky z doterajších výskumov popierajú a považujú ich za náhodné a opätovne nedokázateľné.
Mnohí bylinkári o echinacea tvrdí, že je to prírodné antibiotikum. Záleží na každom z nás, k akej strane sa prikloníme a či budeme veriť stáročiami prevereným bylinkám alebo veľkým farmaceutickým spoločnostiam, ktorým ide predovšetkým o zisk, a nepotrebujú, aby bylinky boli efektívnejšie než ich chemické lieky. Nezatracujte dary prírody, ktoré pomáhajú vyliečiť rad zdravotných neduhov s minimálnymi vedľajšími účinkami, a verme našim predkom. Veď človek pochádza z prírody, v ktorej nájdeme lieky na všetky zdravotné ťažkosti.