Sortiment

Kolovník lesklý
Extrakt z plodov 10:1 v kapsulách

Dopredaj
Kolovník lesklý - Extrakt z plodov 10:1 v kapsulách
Kolovník lesklý - Extrakt z plodov 10:1 v kapsulách
Kolovník lesklý - Extrakt z plodov 10:1 v kapsulách
Extrakt z plodov kolovníka sú plné kofeínu a podobných látok. Vďaka kofeínu je jeho využitie absolútne jednoznačné. Strom pochádza zo západnej Afriky, kde má hneď niekoľko dôležitých významov. Domorodí obyvatelia ho totiž uctievajú. Celý popis
  = 40kap.        
Tento tovar už neponúkame

Vyberte si podobný tovar z ponuky nižšie. Ďakujeme

Na západe Afriky rastie 12-20 metrov vysoký strom s podlhovastými listami, ktoré raz do roka zdobia žlté kvety. Tento stom sa menuje Kolovník lesklý alebo tiež Kola nitida, podľa latinského názvu. V živote tunajších obyvateľov hrá veľkú rolu. Uctievajú ho a rovnako ako nás aj ich zaujímajú predovšetkým plody tohto stromu. Tými sú jedlé oriešky plné aktívnych látok. Tieto oriešky používajú pútnici na svojich cestách, aby ich povzbudzovali a zaháňali zákerný hlad. V niektorých zemiach západnej Afriky sa oriešky (taktiež ColaNut) používajú ako platidlo alebo pri vítaní hostí, až tak sú dôležité.

O orieškoch sa moc nevedelo až do sedemdesiatych rokov minulého storočia. V týchto rokoch vyšla pesnička Goro City od afrického speváka Manu Dibanga. Od tej doby o nich vieme a používame ich čím dlhšie, tým viac.

Čo kolovník obsahuje?

Extraktu ako takého sa indikuje vo veľmi malých množstvách, preto sa nemusíme zmieňovať nutričné hodnoty a môžeme sa rovno pozrieť na aktívne látky. Tou najdôležitejšou je rozhodne kofeín, ktorý celkovo prospieva telu a pozitívne pôsobí na nervový systém. Ďalšími látkami sú, napríklad treobromín alebo vo vyšších množstvách zastúpené triesloviny.

Účinky kolovníka

Účinky kolovníka sa priamo odvíjajú od aktívnych látok. Ako sme sa zmienili, hlavnou látkou je tu kofeín. Kofeín pôsobí na centrálny nervový systém. Stimuluje ho, čím podporuje mozgovú činnosť. V dôsledku toho dochádza k ústupu únavy, sme pozornejší a vitálnejší. Rovnako tak prispieva k urýchľovaniu metabolizmu a lepšiemu uvoľňovaniu tukových buniek. Ďalšími látkami sú napríklad triesloviny, ktoré pomáhajú proti hnačkám.

Nežiaduce účinky kolovníka

Medzi nežiaduce účinky môže celkom iste spadať napríklad nespavosť. Tá je spôsobená vyšším obsahom kofeínu. Preto by sme mali dodržiavať indikovanú dávku a nebrať kolovník večer, aby sme predišli týmto komplikáciám. Užívanie kolovníka sa neodporúča kojacim ani tehotným ženám, osobám trpiaci vysokým krvným tlakom alebo kardiovaskulárnymi problémami.

Dávkovanie kolovníka

Vďaka kapsulovej forme je dávkovanie naozaj jednoduché. Stačí jedna kapsula, v ktorej sa nachádza cca 635 mg extraktu.

Ako užívať?

Užívanie je jednoduché. Stačí zapiť jednu kapsulu cca 200-300 ml vody.

Da sa Kolovník lesklý kombinovať?

Guarana sa v tomto prípade javí ako veľmi vhodná kombinácia. Spojením týchto dvoch produktov vznikne dlhšie trvajúci účinok.

Krajina pôvodu

UPOZORNENIE

Výživový doplnok, nie je náhrada pestrej a vyváženej stravy a zdravého životného štýlu. Neprekračujte odporúčané denné dávkovanie. Ukladajte mimo dosahu detí.
Skladujte v suchu, chráňte pred teplom a priamym slnečným svetlom.

Na základe ustanovení Európskeho parlamentu nemôžeme u tohto produktu uvádzať viac informácií. Pre viac informácií navštívte náš herbár, alebo informácie vyhľadajte na externých zdrojoch. Ďakujeme za pochopenie.