Kurkuma
Extrakt z koreňa s 35% curcuminoidů v kapsuliach

Kurkuma - Extrakt z koreňa s 35% curcuminoidů v kapsuliach
Kurkuma - Extrakt z koreňa s 35% curcuminoidů v kapsuliach
Kurkuma - Extrakt z koreňa s 35% curcuminoidů v kapsuliach
Kurkuma - Extrakt z koreňa s 35% curcuminoidů v kapsuliach
Extrakt z Kurkumy v kapslích obsahuje cenné látky včetně kurkuminu, který působí blahodárně na záněty v těle. Podpořte svou přirozenou obranyschopnost Kurkumou a zlepšete své celkové zdraví a posilněte svou psychickou kondici. Výsledek na sebe nenechá dlouho čekat! Celý popis
  = 40kap.        
  = 630 mg        
  = / dávka

Popis rastliny Kurkuma

Kurkuma má mnoho ďalších názvov a prezývok a našli by sme ju aj ako Indický šafrán, Curcuma longa alebo Turmeric. Táto rastlina sa v minulosti vyskytovala len v Indii, ale postupom času sa začala pestovať aj v Číne, Indonézii, na Jamajke a na Srí Lanke. Darí sa jej vo všetkých oblastiach s dostatočnou vlhkosťou a intenzitou slnečného svitu, kde sa teploty drží medzi 20 až 30 stupňami Celzia. Táto trváca bylina patrí do čeľade zázvorníkovitých a je príbuzná Ženšenu. Spoznáte ju podľa zdužnatělých koreňových odnoží, ktoré sú typické pre Zázvor. Medzi dlhými řapíkatým listy vyrastá klas s bledo žltými kvietkami. Rastlina sa rozmnožuje pomocou mnohosemenných kapsúl. V súčasnej dobe sa koreň Kurkumy najviac využíva ako korenie v medzinárodných kuchyniach, napríklad v indickej, thajskej alebo pakistanskej kuchyni.

Čo v Kurkume nájdeme?

Najcennejšie zložkou v kurkume je prírodná látka kurkumín, ktorá znižuje riziko vzniku škodlivých chemických procesov v organizme. Vyskytuje sa v koreni Kurkumy a pôsobia blahodárne na tráviace ústrojenstvo. Má antioxidačné vlastnosti a šetrne prečisťuje telo od toxínov. V kombinácii s čiernym korením je táto látka mnohonásobne silnejšie. V kurkume ďalej nájdete éterické oleje s významnými antibakteriálnymi, protizápalovými a protivírusovými účinkami. Kurkuma je tiež bohatá na vlákninu, alkaloidy, živicu, bielkoviny, vitamíny, minerálne látky a sacharidy.

Účinky Kurkumy

Kurkuma pomáha posilniť celkovú obranyschopnosť organizmu a zamedziť rozvoju niektorých civilizačných ochorení. Uľahčuje trávenie prijatej stravy bohatej na tuky a zlepšuje funkciu tráviaceho ústrojenstva. Kurkuma prispieva k efektívnejšiemu vstrebávaniu živín a zásobuje ho dostatkom antioxidantov. Odstraňuje z tela nežiaduce odpadové látky a harmonizuje činnosť vnútorných pochodov v organizme. Odporúča sa pri nadmernej stresovej záťaži aj pri dlhodobých problémoch so zápalmi. Pri vonkajšom užívaní urýchľuje hojenie drobných poranení a prispieva k zdravšie a čistejšie pokožke. Niektoré štúdie poukazujú na to, že je účinnou prevenciou proti rakovine a proti zlým krvným hodnotám. Výraznou mierou pomáha udržať si nižšiu telesnú hmotnosť a zrýchľuje metabolizmus. Kurkumou rozhodne nič nepokazíte a každý sa môže presvedčiť, ako naozaj funguje a aký prínos bude mať pre zdravie.

Vedľajšie účinky užívania

Pri dodržaní odporúčaného denného množstva Kurkumy nevykazuje extrakkt žiadne vedľajšie účinky. Jej užívanie by ale pre istotu mali skonzultovať so svojím lekárom tehotné a dojčiace ženy a ľudia so zdravotnými problémami.

Aká dávka je tá správna?

Kapsule obsahujú koncentráciu účinných látok z Kurkumy, preto Vám postačí 1 kapsula denne. Ušetríte čas zvažovaním odporúčanej dennej dávky a môžete si ich vziať kamkoľvek, kam práve cestujete alebo kde zdržiavate. V jednej kapsule sa nachádza vysoké množstvo bioaktívnych látok.

Ako najlepšie užívať?

Užívanie je veľmi jednoduché: kapsulu vložte do úst a zapite aspoň 200 ml vody. Ak máte problémy s prehĺtaním kapsúl, ponúkame Vám alternatívne riešenie: oddeľte časti kapsúl od seba a prášok rozmiešajte v pohári vody a vypite. Dodržujte cyklické dávkovanie a najdlhšie po 4 mesiacoch si dajte od Kurkumy 1 mesiac pauzu.

Krajina pôvodu

Ďalší formy produktu

UPOZORNENIE

Vzhľadom k nariadením Európskej únie a súčasnej legislatíve nesmieme u produktov uvádzať niektoré informácie. Medzi ne napríklad patrí účinky iné, než schválené EÚ, zmienky o užívaní u niektorých produktov, alebo dávkovanie a vedecké štúdie.

Iné názvy produktu

Bylinku môžete poznať aj pod cudzojazyčnými alebo chybnými názvy. Common turmeric, Indian saffron, Turmeric, Kurkum, Toormerik, Halodhi, Halud, Kurkuma, Hsanwen, Cúrcuma, Indický Šafrán, Gurkemeje, Geelwortel, Koenjit, Kurkumo, Kunyit, Ukon, Romiet, Khi min khun, Kunyit basah, Gurkemeie, Curcuma longa

PODOBNEJ TOVAR

Boswellia Serrata - Extrakt z pryskyřice s 65% kyseliny boswelové v kapslích

Boswellia SerrataExtrakt z pryskyřice s 65% kyseliny boswelové v kapslích

 • Pôsobí na pohybový aparát
 • Pomáha pri vysokom cholesterolu
 • Podporuje srdcový systém
Vegetariánske kapsule
Recyklovateľný obal
Bestseller
10,40 €
/ 60kap.
Skladom
Kurkuma - Prášek z kořene

KurkumaPrášek z kořene

 • Podporuje imunitu
 • Protizápalové účinky
 • Vhodné aj do varenia
4,80 €
/ 150g
Artyčok - Extrakt z listů 5:1 v kapslích

ArtyčokExtrakt z listů 5:1 v kapslích

 • Detoxikuje pečeň a žlčník
 • Pomáha znižovať hladinu cukru
 • Stimuluje imunitný systém
Vegetariánske kapsule
Recyklovateľný obal
10,00 €
/ 40kap.
Skladom
Kapucínka - Extrakt z plodov 10: 1

KapucínkaExtrakt z plodov 10: 1

 • Pôsobí protizápalovo
 • Jednoduché dávkovanie
 • Stimuluje imunitný systém
Vegetariánske kapsule
Recyklovateľný obal
7,80 €
/ 40kap.
Skladom