Reishi
Extrakt z huby 10:1 v kapsuliach

Huba s bájnymi účinkami a vlastnosťami. Celý popis
  = 40kap.        
  = 630 mg        
  = / dávka

V čínskych lesoch rastie fytopatogén, ktorý parazituje na stromoch, spadnutých kmeňoch, ale i pňoch. Fytopatogénom sa označuje niečo, čo spôsobuje chorobu rastlín. Výsledkom tejto choroby je huba s nejedlou plodnicou vejárovitéhoobličkovitého tvaru s ostrým okrajom. Hoci je ostrý, je aj mäkký, nemusíme sa teda báť, že by sme sa na ňom poranili. Ako sa huba volá? Ako už niektorí vedia, hovoríme o Reishi. V slovenčine ju nájdeme pod názvom Podkovičník, v češtine Lesklokorka lesklá a v latinčine Ganoderma lucidum. Zaujímavé sú aj jeho názvy v zemiach, v ktorých sa Reishi používa. Niekedy je síce ťažké ich vysloviť, alebo preložiť, všetky však majú rovnaký význam – huba života, huba nesmrteľných a podobne. Keby sme sa predierali lesmi týchto oblastí, je veľmi pravdepodobné, že by sme na ňu narazili. Narastá až do 30 cm. Spočiatku má žltú farbu, ktorá postupne prechádza až do purpurovočiernej. Vrch pôsobí ako by bol nalakovaný, vďaka čomu huba pravdepodobne dostala svoj český názov.

Z hľadiska významu je Reishi cenná hlavne pre tradičnú čínsku medicínu, ktorá ju využíva už tisíce rokov. Postupne sa však rozšírila po celom svete a tak si Reishi môžeme zadovážiť i my. Prečo by sme mali?

Zloženie huby Reishi

Rozbory odhalili mnoho látok, ktoré majú svoje pôsobenie. Ich názvy sú často náročné na vyslovenie, ešte zložitejšie sú na pochopenie. Môžeme si však spomenúť zopár látok, ktoré nám budú povedomé. Ide predovšetkým o esenciálne aminokyseliny, ktorých Reishi obsahuje 8 z 10. Ďalšie významné látky sú vitamíny, za najdôležitejšie môžeme považovať C a B. Dôležitou zložkou sú tiež polysacharidy.

Ako Reishi účinkuje?

Hneď na začiatku by sme si mali povedať o počte prác, ktoré boli o tejto hube vypracované. Ich počet presiahol hranicu 1 000. Je nutné podotknúť, že nejde o žiadne semestrálne práce, ale o relevantné výsledky štúdií a výskumov od odborníkov. Dôležitý je predovšetkým obsah vitamínov a esenciálnych aminokyselín, ktoré si telo nedokáže vytvoriť samo. Ich príjem je kriticky dôležitý pre dobré fungovanie nášho tela. Obsah polysacharidov účinkuje na náš imunitný systém. Tým sa zvyšuje obranyschopnosť, ktorú potrebuje každý z nás.

Vedľajšie účinky pri užívaní

Bohužiaľ, nemôžeme presne určiť vedľajšie účinky. Môžeme si však povedať, ktoré skupiny by mali užívanie konzultovať so svojím lekárom. Ide predovšetkým o tehotné a kojace ženy, ďalej osoby trpiace nízkym krvným tlakom a deti do 3 rokov. Nezabúdajme na dodržiavanie odporučenej dennej dávky. Aká to je?

Odporučené dávkovanie

Spočiatku je dobré začať s jednou kapsulou 1 – 3x denne. Môžeme tak lepšie pozorovať účinky Reishi na naše telo. Dávku postupne zvyšujeme. Maximálna hranica je 2 kapsule 1 – 3x denne.

Možnosti užívania

Kapsule ponúkajú len jednu z možností užívania. Klasické zapitie možno pôsobí jednoducho, ale v tom je jeho krása. Môžeme mať kapsule pri sebe a užívať ich pohodlne a kedykoľvek.

Dá sa kombinovať?

Podobne ako ostatné produkty aj Reishi sa dá kombinovať. Vhodnou kombináciou je napríklad Zederach indický, alebo Cordyceps. Pri oboch kombináciách dochádza k lepšej stimulácii imunitného systému a zvýšeniu účinkov.

Krajina pôvodu

Ďalší formy produktu

UPOZORNENIE

Výživový doplnok, nie je náhrada pestrej a vyváženej stravy a zdravého životného štýlu. Neprekračujte odporúčané denné dávkovanie. Ukladajte mimo dosahu detí.
Skladujte v suchu, chráňte pred teplom a priamym slnečným svetlom.

Na základe ustanovení Európskeho parlamentu nemôžeme u tohto produktu uvádzať viac informácií. Pre viac informácií navštívte náš herbár, alebo informácie vyhľadajte na externých zdrojoch. Ďakujeme za pochopenie.

Iné názvy produktu

Bylinku môžete poznať aj pod cudzojazyčnými alebo chybnými názvy. Ganoderma lucidum, Reishi, Ling Zhi Ganoderma lucidum, Lesklokorka lesklá

PODOBNEJ TOVAR