Reishi
Extrakt z huby 10:1 v prášku

Cudzopasná huba používaná po stáročia v tradičnej čínskej medicíne. Celý popis
  = 20g        
  = / dávka

Reishi je huba rastúca prevažne na území Číny. Je to takzvaný fytopatogén, ktorý parazituje na stromoch a pňoch. Čo je fytopatogén? Veľmi zjednodušene ide o rastlinu, hubu, organizmus, ktorý spôsobuje chorobu rastlín. Samotná huba je teda výsledkom pôsobenia fytopatogénu na daný strom či peň. Ako Reishi vyzerá? Plodnica je nejedlá, má vejárovitý až obličkovitý tvar s ostrým, ale mäkkým okrajom. Veľkosť je rôzna. Závisí predovšetkým od veku a tiež od podmienok, ktoré k rastu má. Ak sú dobré, môže narásť až 30 cm. Reishi ľahko spoznáme podľa farby, ktorá je spočiatku žltá, postupne prechádza cez červenohnedú až po purpurovočiernu. Vzhľad je jedna vec, nás však bude zaujímať jej význam a predovšetkým ako účinkuje.

Čo sa týka významu, má Reishi vysokú hodnotu predovšetkým pre tradičnú čínsku medicínu. Jej používanie je zaznamenávané už po tisíce rokov, čo nám jasne poukazuje na jej význam. Ak by sme hľadali názov tejto huby v ostatných kultúrach, narazili by sme na veľmi podobné prekladové názvy. Všetky sa točia okolo života, nesmrteľnosti a večného života (v čínštine – huba života, huba nesmrteľných). Dosť už ale o histórii, poďme si povedať niečo zaujímavejšie.

Zloženie Reishi

Reishi obsahuje naozaj mnoho látok, ktorých názvom by sme ani nerozumeli. Dôležité je vedieť, že obsahuje 8 z 10 esenciálnych aminokyselín. Tieto aminokyseliny si telo nedokáže vyrábať samo, preto je ich príjem kriticky dôležitý. Obsahuje i vitamíny, minerály a predovšetkým dôležité polysacharidy.

Ako Reishi účinkuje?

Môžeme si povedať hneď o niekoľkých účinkoch, ktoré obsiahnuté látky majú. Napríklad spomenuté esenciálne aminokyseliny sa vstrebávajú veľmi rýchlo, mieria ihneď k perifériám, kde účinkujú na našu svalovú sústavu, ale i ostatné časti tela. Polysacharidy účinkujú na náš imunitný systém, čo je v dnešnej dobe čím ďalej tým viac potrebné. O účinkoch tiež hovoria mnohé vedecké práce, ktoré boli o Reishi napísané. Odborníci sa predbiehajú o výsledky ich výskumov a tak bolo týchto prác napísaných už viac ako 1 000. Je nutné podotknúť, že ide o práce odborníkov, nie nerelevantných osôb a zdrojov.

Nežiaduce účinky Reishi

U Reishi sa nedá jednoznačne hovoriť o vedľajších účinkoch. Prakticky môžeme spomenúť skupiny ľudí, ktoré by mali užívanie konzultovať so svojím lekárom. Ide predovšetkým o tehotné a kojace ženy, osoby trpiace nízkym krvným tlakom a deti do 3 rokov. Nezabúdajme však dodržiavať denné dávky.

Dávkovanie

Pri extrakte v prášku by sme nemali prekročiť dávku 1 500 mg 3x denne. Odporúčame však začať na nižších dávkach (500 mg - 1 odmerka 0,5g), ktoré budeme postupne zvyšovať. Je potrebné počúvať svoje telo.

Ako sa užíva?

Forma prášku sa dá dobre rozmiešať vo vode – cca 300 ml. Môžeme ho však pridať i do jogurtu, smoothie, alebo podobných pokrmov.

Aké sú najlepšie kombinácie?

Ako vhodné kombinácie prichádzajú do úvahy predovšetkým Zederach indický a Cordyceps. V oboch prípadoch dochádza k zvýšeniu účinkov a lepšej stimulácii imunitného systému.

Krajina pôvodu

Ďalší formy produktu

Iné názvy produktu

Bylinku môžete poznať aj pod cudzojazyčnými alebo chybnými názvy. Ganoderma lucidum, Reishi, Ling Zhi Ganoderma lucidum, Lesklokorka lesklá

UPOZORNENIE

Výživový doplnok, nie je náhrada pestrej a vyváženej stravy a zdravého životného štýlu. Neprekračujte odporúčané denné dávkovanie. Ukladajte mimo dosahu detí.
Skladujte v suchu, chráňte pred teplom a priamym slnečným svetlom.

Na základe ustanovení Európskeho parlamentu nemôžeme u tohto produktu uvádzať viac informácií. Pre viac informácií navštívte náš herbár, alebo informácie vyhľadajte na externých zdrojoch. Ďakujeme za pochopenie.

PODOBNEJ TOVAR