Zlatobyľ obyčajný
Vňať

Zlatobyľ obyčajný sa hojne vyskytuje na severnej pologuli a obsahuje dostatok antioxidantov a ďalších látok. Táto burina ale nesmie skončiť v prepadlisku času, lebo má čo ponúknuť hlavne ženám. Celý popis
  = 100g        
  = / dávka
Tovar Vám doručíme už od 3.9 EUR (zadarmo od 35 EUR).

Zdravotné účinky

  • Pôsobí ako antioxidant
  • Zlepšuje stav kĺbov a kostí
  • Zlepšuje menopauzálny komfort
  • Zlepšuje (pred) menštruačné komfort
  • Zlepšuje obranyschopnosť

Účinné látky

  • Antioxidanty
  • Saponíny
  • Silice
  • Triesloviny
  • Vitamín C

Užívanie a dávkovanie

Zlatobyľ obyčajný čiže Celík zlatobyľ patrí medzi tradičné byliny ľudového liečiteľstva. Okrem antioxidačného pôsobenia zvyšuje pohodu v období menopauzy.

Vňať zo zlatobyle sa šetrne vysuší a rozdrví pre následnú prípravu čaju. Pridáva sa do zmesi alebo sa predáva samostatne v priedušných papierových vrecúškach. Jednu čajovú lyžičku zlatobyle (cca 3 gramy) zalejte 250 ml vriacej vody a lúhujte prikryté asi 15 minút. Čaj preceďte a vypite. Užívajte ho najlepšie 2 až 3x denne. Drvenú vňať môžete využiť aj na kloktadlo: 2 lyžice sušenej vňate zalejte 500 ml vody, priveďte do varu a varte 15 minút. Odvar nakoniec sceďte. Bylinu neužívajte dlhodobo.

Obecné informácie

Zlatobyľ obyčajný pravý sa vyskytuje na našom území na lúkach, v škarpách pri cestách, na pastvinách, rumoviskách aj železničných násypoch. K svojmu rastu potrebuje svetlo a miernu klímu. Ďalšie druhy zlatobyle by sme našli v Ázii a v Severnej a Južnej Amerike. Zlatobyľ spoznáte podľa drobných žltých úborov v hroznovitom kvetenstve. Nezriedka dorastá do výšky jedného metra. Osvedčil sa najmä pre zlepšenie menštruačného a menopauzálneho komfortu. Táto dlhoročná trvalka do vás postúpi svoju iskrivú energiu.

Zlatobyľ vnímajú mnohí ľudia ako burinu, a pritom má neodmysliteľné miesto v čínskej medicíne a tradičnom liečiteľstve. Najviac účinných látok sa schováva v listoch a kvetoch. Zlatobyľ obyčajný je ale ako burina "mierumilovnejšia" ako príbuzné americké druhy zlatobyľ obrovský a zlatobyľ kanadský. Foto zlatobyla všeobecného nájdete na internete aj v rôznych herbároch a túto rastlinu si nemôžete pomýliť so žiadnou inou. Táto bylinka sa dá kombinovať s ďalšími bylinami a pridáva sa do čajových zmesí. Chuťovo pripomína Pendrek a Sladovku.

Krajina pôvodu
UPOZORNENIE

Výživový doplnok, nie je náhrada pestrej a vyváženej stravy a zdravého životného štýlu. Neprekračujte odporúčané denné dávkovanie. Ukladajte mimo dosahu detí.
Skladujte v suchu, chráňte pred teplom a priamym slnečným svetlom.

Na základe ustanovení Európskeho parlamentu nemôžeme u tohto produktu uvádzať viac informácií. Pre viac informácií navštívte náš herbár, alebo informácie vyhľadajte na externých zdrojoch. Ďakujeme za pochopenie.

Iné názvy produktu

Bylinku môžete poznať aj pod cudzojazyčnými alebo chybnými názvy. Solidago virgaurea

PODOBNEJ TOVAR