Chaga
Extrakt z plodnice s 50% polysacharidov v kapsuliach

Zaujíma Vás zdravý životný štýl alebo chcete urobiť niečo pre svoje zdravie? Potom Vám nesmie uniknúť extrakt z huby Chaga, ktorá výrazne posilňuje imunitný systém, zlepšuje mozgové funkcie a pôsobí na rôzne žalúdočné ťažkosti a na trávenie. Celý popis
  = 40kap.        
  = 660 mg        
  = / dávka

Popis rastliny Chaga

Chaga s ľudovým ruským názvom Čaga a s českým pomenovaním Rezavec šikmý by sme mohli zaradiť medzi cudzopasnej huby, ktoré rastú na kmeňoch stromov. Postupne prerastá kmene stromov a následkom toho odumierajú. Tejto drevokazné hube sa darí najmä na brezách, brest, jarabinách a jaseňa a prežíva niekoľko sezón. Chaga z čeľade kožovkovitých je na povrchu sfarbená do čierna, ale na reze má hnedastú farbu. Vyskytuje sa hlavne vo východnej Európe a na Sibíri a na našom území sa s ňou stretneme len zriedkavo. Plodnice môžu dosahovať až 50 cm a vážiť až 3 kg. Do tejto veľkosti a váhy môžu dorastať až 10 rokov. Najväčšiu koncentráciu účinných látok obsahuje Chaga na jar a na jeseň, kedy sa pristupuje k jej zberu. Táto vzácna huba sa nedá pestovať umel.

Čo v Chaze nájdeme?

Huba Chaga je mimoriadna pre vysoký podiel antioxidantov (fenolov a melanínu. Nájdeme v nej rad potrebných minerálov (horčík, sodík, vápnik, železo, zinok, mangán, germánium alebo meď), stopových prvkov a vitamínov skupiny B, D a K. Svoje zastúpenie majú v hube tiež polysacharidy a 14 druhov aminokyselín, ktoré si organizmus sčasti nevie vyrobiť sám.

Účinky chagy

Chaga pôsobí na ľudské telo v mnohých smeroch. Používa sa na žalúdočné problémy alebo pri kožných problémoch. Výraznou mierou působí na  imunitný systém a môže normalizovať trávenie. Pomáha s radom civilizačných ochorení a predchádza ich rozvoji. Može odstraniť z tela jedovaté toxíny a stimuluje centrálny nervový systém, čím zlepšuje mozgové funkcie. Slúži na posilnenie organizmu v znečistenom prostredí. Táto huba obsahuje viac antioxidantov ako Acai alebo Goji. Pomáha pri zápalových ochoreniach.

Vedľajšie účinky užívania

U Chagy nie sú známe žiadne vedľajšie účinky, napriek tomu by jej užívanie mali skonzultovať s ošetrujúcim lekárom ľudia so zdravotnými problémami a tehotné a dojčiace ženy.

Aká dávka je tá správna?

Denne môžete užívať podľa potreby 1 - 2 kapsule. Tieto kapsule obsahujú extrakt z chagy, v ktorom sa nachádza koncentrácie aktívnych látok. Spočiatku začnite s jednou kapsulou denne a vypozorujte, ako Chaga účinkuje na Vaše telo. Odporúčanú dennú dávku neprekračujte.

Ako najlepšie užívať?

Kapsulu vložte do úst a zapite ju najlepšie 200 - 300 ml vody. Ak máte s prehĺtaním kapsúl problémy, vyskúšajte jednoduchý trik: časti kapsule oddeľte od seba a prášok rozmiešajte vo vode alebo ho pridajte do kašovitého pokrmu či Smoothie. Po štyroch týždňoch užívania si urobte jeden týždeň pauzu, prípadne po troch mesiacoch užívania jeden mesiac pauzu.

Doplnok stravy

Upozornenie: Výživový doplnok nie je náhrada pestrej a vyváženej stravy a zdravého životného štýlu. Neprekračujte odporúčané denné dávkovanie. Ukladajte mimo dosahu detí. Skladovanie: Skladujte v suchu, chráňte pred teplom a priamym slnečným svetlom.

Krajina pôvodu
UPOZORNENIE

Výživový doplnok, nie je náhrada pestrej a vyváženej stravy a zdravého životného štýlu. Neprekračujte odporúčané denné dávkovanie. Ukladajte mimo dosahu detí.
Skladujte v suchu, chráňte pred teplom a priamym slnečným svetlom.

Na základe ustanovení Európskeho parlamentu nemôžeme u tohto produktu uvádzať viac informácií. Pre viac informácií navštívte náš herbár, alebo informácie vyhľadajte na externých zdrojoch. Ďakujeme za pochopenie.

Iné názvy produktu

Bylinku môžete poznať aj pod cudzojazyčnými alebo chybnými názvy. Čaga, Sibiřská čaga, Inonotus obliquus, Rezavec šikmý

PODOBNEJ TOVAR