Damiána - Extrakt z byliny 10:1 v kapsulách
Damiána - Extrakt z byliny 10:1 v kapsulách
Damiána - Extrakt z byliny 10:1 v kapsulách
Damiána - Extrakt z byliny 10:1 v kapsulách

Damiána
Extrakt z byliny 10:1 v kapsulách

Turnera diffusa, Turnera diffusa, Damiána, Herba de la pastora, Turnera aphrodisiaca
Produkt z Mexika

Damiána, latinsky Turnera diffusa, je krík, rastúci na území Ameriky. Používa sa pre jeho účinky, známe po celom svete. Celý popis
Prihláste sa a získajte lepšiu cenu
Našim verným zákazníkom dávame lepšie ceny.
Prihlásiť sa
Damiánu by sme mohli vídať aj pod označením Turnera diffusa, čo je jej latinské meno, ale aj Pastala rozprestretá (slovensky). Z botanického hľadiska sa jedná o krík z čeľade mučenkovitých. Damiána tak pripomína vôňu harmančeku. Má malé, hladké listy, silne vetvenú stavbu a kvitne žltými kvetmi. Pôvodom je pre Turnere juh Severnej Ameriky, kde je tak veľmi veľa používaná. Už starí múdri Mayovia poznali afrodiziakálne účinky Damiány. Od nich ju previezli španielski konqustadori, vďaka ktorým sa rastlinka dostala aj do Európy.
Ak by sme chceli Damiánu pestovať u nás, musíme sa pripraviť na isté procesy, ktoré jej rast vyžaduje. Nás však budú najviac zaujímať jej účinky a látky, za ne zodpovedné. Poďme si teda povedať viac.
Čo Damiána obsahuje?
Za farmakologicky podstatné môžeme považovať predovšetkým arbutín, čo je praktický močový dezinficiens. Ďalej damianín, tetraphyllin B, beta-sitosterol, beta-karotén, tanín, thymol a ďalšie. Narazili by sme i na kofeín, mastné kyseliny, 22 flavonoidných látok, antioxidanty, ale aj apidenín.
Účinky Damiány
Ako sme sa už zmienili Damiána má veľmi dobré afrodiziakálne účinky, na ktoré sú senzitívne predovšetkým ženy. Tieto účinky popísali Španieli vracajúci sa z kolonizovanej Ameriky. Damiána pomáha k dosiahnutiu vrcholu u žien, ktoré s tým majú problém. To nie sú, samozrejme, jediné účinky. Damiána pomáha s liečbou kašľa, pomáha navodzovať príjemnú náladu, čím funguje proti depresiám a podobným ťažkostiam.
Dávkovanie Turnery
Účinky sú pochopiteľne spojené so správnym dávkovaním. V prípade extraktu v kapsulách, ktorý nie je len účinnejší, ale taktiež sa omnoho lepšie užíva, postačí 1 kapsula denne.
Spôsob užitia
Kapsule majú skvelú výhodu v jednoduchosti užívania. Stačí zapiť danú dávku dostatočným množstvom vody – 200-300 mililitrov.
Možné kombinácie s Damiánou
U Damiány sa ponúka kombinácia napríklad s Kolou nitidou. V tomto prípade dochádza k urýchleniu metabolizmu. Vďaka tomu prídu účinky o poznanie rýchlejšie. Ďalšia kombinácia môže byť s Ginko bilobou alebo Gotu kolou. U obidvoch sa zlepšuje účinok na mozog.
Nežiaduce účinky
Pri dodržovaní dávky by nemali nastať žiadne komplikácie. Užívanie by malo byť skonzultované s týmito skupinami – tehotné a dojčiace ženy, osoby trpiace vysokým krvným tlakom, cukrovkou alebo kardiovaskulárnymi problémami.