Koralovec ježovitý
Extrakt 50% polysacharidov v kapsuliach

Oblíbená houba u domorodců i v moderním světě Celý popis
  = 60kap.        
  = 600 mg        
  = 43,2 g        
  = / dávka

Zoznámenie s hubou Koralovec ježovitý

Koralovec ježovitý nie žiadnou bylinou, ale hubou. Jej plodnice pripomínajú morský koral, od čoho získala svoj názov. K liečivým účinkom sa používajú práve plodnice, ktoré sú veľké 7 až 10 cm. Túto špongiu by ste našli v oblastiach severnej pologule a vyskytuje sa na kmeňoch poranených listnatých stromov a na pňoch. Táto jedlá huba má neodmysliteľné miesto v ázijskej kuchyni a je neoddeliteľnou súčasťou čínskej medicíny.

Zloženie Koralovca ježovitého

A aké účinné látky Korálovec obsahuje? Táto huba je cenená pre značné množstvo polysacharidov, bielkovín, aminokyselín a polypeptidov. Ďalej sa v nej nachádzajú minerály, ako je draslík, zinok, železo, selén, fosfor alebo germánium.

Účinky Koralovca ježovitého

Koralovec preukáže skvelú službu ľuďom, ktorí sa stretávajú s dlhodobým stresom a s následkami stresu na ich organizme. Prispieva k celkovému zdraviu a môže pôsobiť preventívne proti rozvoju rakovinového bujnenia. Ďalej táto huba:

  • posilňuje imunitný systém
  • harmonizuje zažívanie
  • zlepšuje celkovú náladu
  • poradí si s nepokojom a poruchami spánku
  • má antioxidačné účinky
  • zvonka účinkuje na kožné ochorenia

Vedľajšie účinky Koralovca ježovitého

Extrakt z Koralovca ježovitého je nevhodný pre tehotné a dojčiace ženy a pre deti. Chceli by ste túto hubu vyskúšať, ale trápi Vás akékoľvek zdravotné problémy? Spýtajte sa svojho lekára, či môžete Koralovec užívať.

Dávkovanie Koralovca ježovitého

A aká dávka je tá správna? Každý deň užívajte 1 - 2 kapsule s extraktom z Koralovca.

Spôsob použitia Koralovca ježovitého

Kapsulu s extraktom zapite najlepšie 300 ml vody, a to najlepšie 20 minút pred jedlom. Ak sa Vám kapsule zle prehĺtajú, oddeľte ich časti od seba a prášok rozmiešajte vo vode, poprípade ho nasypte do jogurtu, Smoothie či nejakého pokrmu.

Vhodné kombinácie

Účinky Koralovca môžete zosilniť ostatnými hubami, napríklad Reishi, Shiitake alebo Cordycepsom. Nebojte sa Koralovec kombinovať s týmito tromi hubami.

Nevhodné pre

  • Deti
  • Dojčiace ženy
  • Tehotné ženy
Krajina pôvodu
Iné názvy produktu

Bylinku môžete poznať aj pod cudzojazyčnými alebo chybnými názvy. Hericium erinaceus

UPOZORNENIE

Výživový doplnok, nie je náhrada pestrej a vyváženej stravy a zdravého životného štýlu. Neprekračujte odporúčané denné dávkovanie. Ukladajte mimo dosahu detí.
Skladujte v suchu, chráňte pred teplom a priamym slnečným svetlom.

Na základe ustanovení Európskeho parlamentu nemôžeme u tohto produktu uvádzať viac informácií. Pre viac informácií navštívte náš herbár, alebo informácie vyhľadajte na externých zdrojoch. Ďakujeme za pochopenie.

PODOBNEJ TOVAR