Camu Camu
Extrakt z plodov s 25% vitamínu C v prášku

Camu Camu je vcelku neznáme ovocie, ktoré je natoľko kyslé, že sa nedá konzumovať priamo. Obsahuje totiž značné množstvo vitamínu C, ktorý je známym antioxidantom. Objavte prínos plodov Camu Camu pre svoje zdravie a posilnite svoju imunitu a zlepšite svoju duševnú kondíciu! Celý popis
  = 20g        

Popis rastliny Camu Camu

Camu Camu s latinským názvom Myrciaria dubia je nízky strom pripomínajúci ker, ktorý rastie v Amazonskom pralese v Brazílii a Peru. Dosahuje výšku asi 5 metrov a jeho listy sú zelené a lesklé. Strom plodí ovocie, ktoré rastie vo shlukách ako čerešne, ale sú o niečo väčšie - asi ako menšie citrón. Ovocie nazývané Berry Camu je šťavnaté, voňavé, avšak nedá sa samotné konzumovať, pretože je veľmi kyslé. Plody sú sfarbené do zelenej, žltej, oranžovej či purpurovo červenej farby a obsahujú najvyššiu koncentráciu vitamínu C zo všetkých známych rastlín. Camu Camu je u nás takmer neznámou rastlinou a čaká ešte len na svoje objavenie. Vo svete sú plody už dobre známe a využívajú sa na liečebné účely aj v potravinárskom priemysle.

Čo v Camu Camu nájdeme?

Vitamín C nie je to jediné, čo nájdeme v plodoch Camu Camu. Ovocie obsahuje vysoký podiel vitamínov skupiny B, minerálnych látok, aminokyselín pre stavbu svalov, rastlinných bielkovín a flavonoidov, ktoré zmierňujú dopad voľných radikálov a uľahčujú absorpciu vitamínu C. Ak by sme porovnali množstvo vitamínu C v Camu Camu s ostatnými plodmi a ovocím, zistili by sme, že je o 60x vyššie ako v citrónoch, 50x vyššie ako v pomarančoch, 10x vyššie ako v rakytníku, 5 - 6x vyššie ako v šípkoch, 5x vyššie ako v Acai berry a 2 - 3x vyššie ako v Acerola.

Účinky Camu Camu

Účinky Camu Camu poznali už tradičný liečitelia a plody využívali pre ich antivírusové a protizápalové vlastnosti. Tieto plody ale toho dokážu oveľa viac, napríklad podporiť imunitný systém a posilniť ho v období chrípok a viróz. Dôležité sú aj jeho anti-aging účinky, ktoré chránia organizmus pred stratou vitality, predčasným starnutím a rozvoju niektorých ochorení. Camu Camu si tiež pochvaľujú ľudia s očnými problémami, bolesťami kĺbov alebo vyššou psychickou záťažou. Plody Camu Camu sú veľkým prínosom najmä pre staršie osoby, pretože harmonizujú celkový zdravotný stav človeka.

Vedľajšie účinky užívania

Pri dodržaní odporúčanej dennej dávky neboli preukázané žiadne vedľajšie účinky Camu Camu. Napriek tomu ak trpíte nejakými zdravotnými problémami či ste tehotnou alebo dojčiacou ženou, poraďte sa pre istotu o užívaní prášku Camu Camu so svojím lekárom.

Aká dávka je tá správna?

Extrakt z plodov Camu Camu v prášku obsahuje 25% vitamínu C. Pre pokrytie dennej dávky tohto vitamínu a zdraviu prospešných látok stačí užívať 0,5 g prášku denne (1 odmerka 0,5g). Neprekračujte odporúčanú dennú dávku, pretože extrakt obsahuje vysokú koncentráciu aktívnych látok.

Ako najlepšie užívať?

Prášok z Camu Camu sa užíva jednoduchým spôsobom: odporúčané denné množstvo rozmiešajte v 200 - 300 ml vody alebo čaju a vypite. Prášok môžete tiež pridať do pokrmu, jogurtu, Smoothie alebo Shaker. Prášok chutí kyslo, ale vo vode sa jeho koncentrovaná chuť nariedi.

Krajina pôvodu
UPOZORNENIE

Výživový doplnok, nie je náhrada pestrej a vyváženej stravy a zdravého životného štýlu. Neprekračujte odporúčané denné dávkovanie. Ukladajte mimo dosahu detí.
Skladujte v suchu, chráňte pred teplom a priamym slnečným svetlom.

Na základe ustanovení Európskeho parlamentu nemôžeme u tohto produktu uvádzať viac informácií. Pre viac informácií navštívte náš herbár, alebo informácie vyhľadajte na externých zdrojoch. Ďakujeme za pochopenie.

Iné názvy produktu

Bylinku môžete poznať aj pod cudzojazyčnými alebo chybnými názvy. Camu-camu, camu-camu Negro, Camo Camo, Camocamo, Araca d´agua, Araza de Ague, Psidium dubium, Myrciaria dubia, Myrciaria paraensis, Guapuro Blanco, Rumberry, Cacari, shanhuito

PODOBNEJ TOVAR