Gotu kola
Extrakt z byliny 10:1 v kapsulách

Gotu kola je súčasť čínskej tradičnej medicíny, ktorá sa rýchlo rozmohla po celom svete. Celý popis
  = 40kap.        
  = 568 mg        
  = / dávka

Zdravotné účinky

 • Zlepšuje trávenie
 • Normalizuje činnosť cievnej sústavy
 • Zlepšuje duševné zdravie
 • Normalizuje funkciu dýchacieho systému
 • Podporuje kognitívne funkcie
 • Podporuje chuť do jedla
 • Podporuje imunitný systém
 • Podporuje prirodzenú obranyschopnosť
 • Podporuje normální činnost kardiovaskulárního systému

Vhodné pre

 • Študentov
 • Managerov
 • Osoby s poruchou sústredenia

Centella asiatica je taktiež prezívaná Elixírom mladosti. Pokiaľ by sme po nej pátrali v odbornej literatúre, môžeme na ňu naraziť buď pod týmto latinským názvom, alebo pod slovenským Pupočník ázijský. Omnoho známejší a používanejší názov je však – Gotu Kola. Táto nenápadná rastlina dorastajúca do výšky až dvoch metrov sa pýši veľkou obľúbenosťou predovšetkým v tradičných medicínach. Vďaka nim sa rýchlo rozšírila po celom svete.

Tak či tak, jej domovinou je Čína a priľahlé oblasti. Narazili by sme na ňu i na Srí Lanke, v Indonézii, ale aj v Austrálii alebo Južnej Amerike. Za takéto rozšírenie ďakuje bylinka predovšetkým pôsobeniu človeka. Pestovanie však nie je zrovna jednoduché. Najviac jej vyhovujú močaristé podložia v tropických oblastiach. Potrebuje teplo i vlhko. Pokiaľ má všetko, dorastá do už zmienených dvoch metrov, Má drobné srdcovité a dužinaté lístky. V období kvitnutia sa ozdobí malými zelenými kvietkami. Zelené neostanú dlho, pomerne rýchlo naberú fialovú až tmavo červenú farbu. Po odkvitnutí zostanú na rastline podlhovasté hnedé plody s tvrdou šupkou.

To by už stačilo. Mali by sme si povedať niečo o účinných látkach, aby sme sa lepšie dostali rastlinke na kĺb.

Účinné látky v Gotu kole

Rastlinka obsahuje mnoho látok, ktoré sú známe. Medzi ne patria vitamíny (C, A, ...), minerály a ďalšie. Nás však zaujíma obsah, napríklad sterolov, alkaloidov, glykozidov, skrátka látok, ktoré robia Gotu kolu tým, čím je. Narazili by sme i na flavonoidy, glycíny a ďalšie.

Aké má Gotu kola účinky?

To je veľmi dobrá otázka. Jej účinné látky pôsobia veľmi účinne na našu mozgovú sústavu. Dokáže zlepšiť mieru pamäte, pozornosti, ale aj sústredenia, preto sa často užíva i pri cvičení. Ďalej účinkuje aj na mieru prekrvenia našich periférií, čiastočne pôsobí proti depresiám a bolestiam hlavy.

Správne dávkovanie

Pretože je produkt v kapsulách, postačí jedna kapsula denne.

Spôsob užitia

Kapsulu stačí zapiť dostatočným množstvom vody – 200-300 mililitrov.

Vedľajšie účinky Gotu koly

Pri správnom užívaní nedochádza k žiadnym vedľajším účinkom. Pokiaľ by sme zámerne prekračovali dennú dávku, môžu sa dostaviť bolesti hlavy.

Vhodné kombinácie

Gotu kola sa dá kombinovať, napríklad s Ašvagandou. Touto kombináciou sa zvyšujú účinky na mozgovú sústavu.

Nevhodné pre

 • Tehotné ženy
 • Dojčiace ženy
Krajina pôvodu
UPOZORNENIE

Výživový doplnok, nie je náhrada pestrej a vyváženej stravy a zdravého životného štýlu. Neprekračujte odporúčané denné dávkovanie. Ukladajte mimo dosahu detí.
Skladujte v suchu, chráňte pred teplom a priamym slnečným svetlom.

Na základe ustanovení Európskeho parlamentu nemôžeme u tohto produktu uvádzať viac informácií. Pre viac informácií navštívte náš herbár, alebo informácie vyhľadajte na externých zdrojoch. Ďakujeme za pochopenie.

Iné názvy produktu

Bylinku môžete poznať aj pod cudzojazyčnými alebo chybnými názvy. Centella asiatica, Centella asiatica, Gotu kola, Fo-ti-tieng, Pupečník asijský, Asiatic Pennywort

PODOBNEJ TOVAR