Gotu kola - Extrakt z byliny 10:1 v kapsulách
Gotu kola - Extrakt z byliny 10:1 v kapsulách
Gotu kola - Extrakt z byliny 10:1 v kapsulách
Gotu kola - Extrakt z byliny 10:1 v kapsulách

Gotu kola
Extrakt z byliny 10:1 v kapsulách

Centella asiatica, Centella asiatica, Gotu kola, Fo-ti-tieng, Pupečník asijský, Asiatic Pennywort
Produkt z Indie

Gotu kola je súčasť čínskej tradičnej medicíny, ktorá sa rýchlo rozmohla po celom svete. Celý popis
Objednejte do 16:00 a doručíme v piatok 19.1.
Prihláste sa a získajte lepšiu cenu
Našim verným zákazníkom dávame lepšie ceny.
Prihlásiť sa
Centella asiatica je taktiež prezívaná Elixírom mladosti. Pokiaľ by sme po nej pátrali v odbornej literatúre, môžeme na ňu naraziť buď pod týmto latinským názvom, alebo pod slovenským Pupočník ázijský. Omnoho známejší a používanejší názov je však – Gotu Kola. Táto nenápadná rastlina dorastajúca do výšky až dvoch metrov sa pýši veľkou obľúbenosťou predovšetkým v tradičných medicínach. Vďaka nim sa rýchlo rozšírila po celom svete.
Tak či tak, jej domovinou je Čína a priľahlé oblasti. Narazili by sme na ňu i na Srí Lanke, v Indonézii, ale aj v Austrálii alebo Južnej Amerike. Za takéto rozšírenie ďakuje bylinka predovšetkým pôsobeniu človeka. Pestovanie však nie je zrovna jednoduché. Najviac jej vyhovujú močaristé podložia v tropických oblastiach. Potrebuje teplo i vlhko. Pokiaľ má všetko, dorastá do už zmienených dvoch metrov, Má drobné srdcovité a dužinaté lístky. V období kvitnutia sa ozdobí malými zelenými kvietkami. Zelené neostanú dlho, pomerne rýchlo naberú fialovú až tmavo červenú farbu. Po odkvitnutí zostanú na rastline podlhovasté hnedé plody s tvrdou šupkou.
To by už stačilo. Mali by sme si povedať niečo o účinných látkach, aby sme sa lepšie dostali rastlinke na kĺb.
Účinné látky v Gotu kole
Rastlinka obsahuje mnoho látok, ktoré sú známe. Medzi ne patria vitamíny (C, A, ...), minerály a ďalšie. Nás však zaujíma obsah, napríklad sterolov, alkaloidov, glykozidov, skrátka látok, ktoré robia Gotu kolu tým, čím je. Narazili by sme i na flavonoidy, glycíny a ďalšie.
Aké má Gotu kola účinky?
To je veľmi dobrá otázka. Jej účinné látky pôsobia veľmi účinne na našu mozgovú sústavu. Dokáže zlepšiť mieru pamäte, pozornosti, ale aj sústredenia, preto sa často užíva i pri cvičení. Ďalej účinkuje aj na mieru prekrvenia našich periférií, čiastočne pôsobí proti depresiám a bolestiam hlavy.
Správne dávkovanie
Pretože je produkt v kapsulách, postačí jedna kapsula denne.
Spôsob užitia
Kapsulu stačí zapiť dostatočným množstvom vody – 200-300 mililitrov.
Vedľajšie účinky Gotu koly
Pri správnom užívaní nedochádza k žiadnym vedľajším účinkom. Pokiaľ by sme zámerne prekračovali dennú dávku, môžu sa dostaviť bolesti hlavy.
Vhodné kombinácie
Gotu kola sa dá kombinovať, napríklad s Ašvagandou. Touto kombináciou sa zvyšujú účinky na mozgovú sústavu.