Kotvičník (Tribulus)
Celé plody

Kotvičník (Tribulus) - Celé plody
Kotvičník (Tribulus) - Celé plody
Kotvičník (Tribulus) - Celé plody
Kotvičník (Tribulus) - Celé plody
Kotvičník (Tribulus) - Celé plody
Kotvičník je veľmi obľúbený vďaka svojim preukázateľným účinkom na naše telo. Celý popis
  = 50g        
  = / dávka

Kotvičník zemný, alebo Tribulus Terrestris, ako by sme ho mohli nájsť pod jeho latinským menom, je jednoročná ťahavá rastlina z čeľade kacibovitých. Narastá až do 60 cm, krátke stopkaté listy zdobia päťpočetné žlté kvety. Pôvodom by sme mohli Tribulus zaradiť medzi ázijské byliny. Napriek takto vzdialenej oblasti sa dá Kotvičník pomerne úspešne pestovať i u nás. Ak nám mená Kotvičník alebo Tribulus nič nehovoria, možno poznáme jednu z jeho prezývok. Vďaka svojim účinkom je totiž právom nazývaný zelenou alebo aj prírodnou viagrou.

Kotvičník a šport

Za oblasť s najvyšším používaním Kotvičníka by sa dal určite považovať šport. Nemusí sa nutne jednať o špecifickú oblasť, skôr je to šport komplexne. Aktívne látky Kotvičníka povzbudzujú telesnú schránku. Napomáhajú k rozvoju sily a svalovej hmoty. Veľmi obľúbený je napríklad v hokeji, ragby, ale aj v bežeckých disciplínach alebo vo futbale. V neposlednom rade musíme spomenúť kulturistiku, ktorá je s Tribulusom úzko spojená.

Zloženie Tribulusu Terrestris

Keby sme začali skúmať obsah Kotvičníka, nájdeme zastúpenie hneď niekoľkých zaujímavých látok. Predovšetkým ide o takzvané fytosteroly. K nim patrí napríklad saponín, ktorý svojimi účinkami pôsobí ako najúčinnejší zo spomenutých. Ďalej by sme si mali pamätať protodioscín, ktorý prakticky spadá pod saponín. Tieto tri látky sú hlavnými stavebnými látkami Kotvičníka. Ako ďalšie si môžeme uviesť napríklad alkaloidy, glykosidy, živicu a iné.

Kotvičník a jeho účinky

Vzhľadom na obsah účinných látok sú účinky Kotvičníka zrejmé. Užívanie prináša viac energie, navodzuje chuť na sex a zvyšuje libido. Tento jav je zaznamenávaný u mužov s obmedzeným vyplavovaním vlastného testosterónu. Za túto hranicu sa považuje vek okolo 35 – 40 rokov. Tribulus tiež skvelo pôsobí pri andropauze, kedy stabilizuje nálady a navodzuje príjemný pocit. Je nutné dodať, že pokiaľ máme dostatok svojich hormónov, užívaním Kotvičníka nepocítime zmenu, maximálne v nálade. Ak však máme svojich hormónov málo, budeme príjemne prekvapení.

Nežiaduce účinky Tribulusu

Nežiaduce účinky sú súčasťou každej látky, doplnku alebo potraviny. V prípade Kotvičníka môžeme spomenúť tráviace ťažkosti, ktoré vznikajú, ak požijeme Tribulus nalačno. Ďalej neodporúčame jeho užívanie kojacim a tehotným ženám.

Tribulus pro ženy

Tribulus funguje u žien rovnako ako u mužov. Dodáva vitalitu a príjemnú náladu. Avšak jeho používanie nie je u tejto skupiny také časté.

Ako Kotvičník užívať?

Najlepšou možnosťou je vyvariť z celých plodov odvar. Dosiahneme to veľmi jednoducho. Zoberieme zhruba 3 – 8 gramov plodov, ktoré varíme približne 40 min. Potom necháme odstáť a pijeme. Nemali by sme ho piť nalačno.

Tribulus terrestris, Autor: Forest a Kim Starr Obrázek užit pod licencí CC BY-SA 3.0

Krajina pôvodu
UPOZORNENIE

Výživový doplnok, nie je náhrada pestrej a vyváženej stravy a zdravého životného štýlu. Neprekračujte odporúčané denné dávkovanie. Ukladajte mimo dosahu detí.
Skladujte v suchu, chráňte pred teplom a priamym slnečným svetlom.

Na základe ustanovení Európskeho parlamentu nemôžeme u tohto produktu uvádzať viac informácií. Pre viac informácií navštívte náš herbár, alebo informácie vyhľadajte na externých zdrojoch. Ďakujeme za pochopenie.

Iné názvy produktu

Bylinku môžete poznať aj pod cudzojazyčnými alebo chybnými názvy. Tribulus terrestris, Rostlinná viagra, Puncture vine, Puncture weed, Caltrop, Cathead, Yellow vine, Goathead, Gokshura, Burra gokharu

PODOBNEJ TOVAR

Kotvičník (Tribulus) - Drvená vňať

Kotvičník (Tribulus)Drvená vňať

 • Predovšetkým pre mužov
 • Stimuluje tvorbu pohlavných orgánov
 • Vhodné na odvary
3,20 €
/ 100g
Skladom
Kotvičník (Tribulus) - Extrakt z plodov s 50% protodioscínov v prášku

Kotvičník (Tribulus)Extrakt z plodov s 50% protodioscínov v prášku

 • Podporuje libido
 • Pôsobí na tvorbu testosterónu
 • Silnejší forma
11,40 €
/ 20g
Skladom
Kotvičník (Tribulus) - Extrakt z plodov s 90 % saponínov v prášku

Kotvičník (Tribulus)Extrakt z plodov s 90 % saponínov v prášku

 • Komplexnejšie forma
 • Podporuje tvorbu testosterónu
 • Pôsobí na svalovú silu a libido
Bestseller
5,60 €
/ 20g
Skladom
Kotvičník (Tribulus) - Prášok z plodov

Kotvičník (Tribulus)Prášok z plodov

 • Dobrá rozpustnosť
 • Pôsobí na tvorbu testosterónu
 • Vhodné pre mužov
3,80 €
/ 50g
Skladom