Kotvičník (Tribulus)
Extrakt z plodov s 90 % saponínu v kapsulách

BESTSELLER
Kotvičník (Tribulus) - Extrakt z plodov s 90 % saponínu v kapsulách
Kotvičník (Tribulus) - Extrakt z plodov s 90 % saponínu v kapsulách
Kotvičník (Tribulus) - Extrakt z plodov s 90 % saponínu v kapsulách
Kotvičník zemný alebo Tribulus terrestris, je jednou z najvýznamnejších bylín v športovej výžive, ale aj v bežnom živote. Môže za to predovšetkým jeho prirodzená produkcia testosterónu, ktorú ešte využijeme. Celý popis
  = 60kap.        
  = 600 mg        
  = / dávka

Na pieskovom podloží v Číne rastie jednoročná poliehavá rastlina dorastajúca okolo 60 centimetrov. Asi by sme si ho na prvý pohľad ani nevšimli. Má krátke stopkaté listy s päťpočetnými kvetmi žltej farby. Kotvičník, taktiež známy pod latinským názvom Tribulu terrestris, nie je náročný na podložie ani podmienky, preto ho môžeme pomerne úspešne pestovať aj u nás. Okrem už spomínaných mien, môžeme medzi ľuďmi o ňom počuť ako o zelenej alebo prírodnej viagre. Hoci nie sú prvé zmienky časovo potvrdené, používa sa už po tisíce rokov. Prečo? K tomu sa hneď dostaneme.

Kotvičník zemný pre športovcov

Veľmi dôležitú rolu hrá Kotvičník v športovej výžive. Tu ho už vídame predovšetkým pod názvom Tribulus terrestris. Jeho význam je jasný. Keďže zvyšuje produkciu testosterónu a celkovo povzbudzuje organizmus, nedokáže si bez nej mnoho športovcov predstaviť svoje fungovanie. Objavuje sa vo výžive pre kulturistov, ale taktiež hráčov ragby, hokeja a podobných športov, kde je potrebná tak sila, ako aj zdravý duch. Čo spôsobuje takýto účinok?

Zloženie Tribulusu

Prakticky môžeme vylúčiť nutričný hodnoty, keďže sa z extraktu berie pomerne malé množstvo, aby boli hodnoty relevantné. Čo by nás malo zaujímať je predovšetkým prítomnosť takzvaných fytosterolov. Jedná sa o látky priamo zodpovedné za nárast sily a svalového objemu. Najväčšie zastúpenie týchto látok nájdeme v plodoch Tribulusu, z ktorých je vyrobený i tento extrakt. Tým dosiahneme najväčší prísun fytosterolov. Okrem nich nachádzame v plodoch i sapogeníny, alkaloidy, živice, glykozidy a ďalšie aktívne látky.

Kotvičník a jeho účinky

Hlavným účinkom Kotvičníku alebo Tribulusu ak chceme, je navýšenie pohlavných hormónov a stimulácia organizmu. Užívanie produktu Tribulus terrestris by malo zvyšovať sexuálne libido i celkovú výkonnosť. Tieto účinky však pocítia predovšetkým muži vo veku 40 rokov a viac. Hoci sa jedná o subjektívnu záležitosť, do 35 rokov je produkcia vlastného testosterónu stále dostačujúca. Preto platí, že čím vyšší vek muž má, tým lepšie by na neho mal Tribulus terrestris účinkovať. Ak pojednávame o navýšení testosterónu, ideálne je použitie v andropauze. Tu je Kotvičník zemný schopný navýšiť hladinu testosterónu až o 30 %. Okrem týchto účinkov sa používa i pre liečbu pečeňových, obličkových a kardiovaskulárnych problémov.

Kotvičník zemný a jeho nežiaduce účinky

Najrizikovejšou skupinou pri užívaní Kotvičníka sú tehotné a dojčiace ženy. Vzhľadom k závažnosti tejto skupiny by mala byť konzumácia kotvičníku konzultovaná s lekárom. Čo sa týka mužov, Tribulus by nemali užívať, pokiaľ majú zväčšenú prostatu. Produkcie testosterónu by mohla prostatu ešte zväčšiť. Hoci sa nejedná o tvrdenie spojené s relevantnou štúdiou, je vždy potrebné konzultovať užívaní Kotvičníku s lekárom.

Tribulus terrestris pre ženy

Rovnako ako u mužoch, je možné používanie extraktu aj u ženách. I tu dochádza k navýšeniu hormónu estrogénu, čo má za následok zlepšenie telesného stavu, libida, ale taktiež potlačenie nespavosti, napätia a podobných stavov.

Ako užívať Kotvičník zemný

Kapsule v udané v dávke berieme 2x denne. Nezabúdajme ich zapiť dostatočným množstvom vody cca 300 ml.

Tribulus terrestris, Autor: Forest a Kim Starr Obrázek užit pod licencí CC BY-SA 3.0

Nevhodné pre

 • Tehotné ženy
 • Dojčiace ženy
 • Deti
 • Osoby užívajúce warfarín
Krajina pôvodu
Tovar obsahujúce tento produkt
UPOZORNENIE

Výživový doplnok, nie je náhrada pestrej a vyváženej stravy a zdravého životného štýlu. Neprekračujte odporúčané denné dávkovanie. Ukladajte mimo dosahu detí.
Skladujte v suchu, chráňte pred teplom a priamym slnečným svetlom.

Na základe ustanovení Európskeho parlamentu nemôžeme u tohto produktu uvádzať viac informácií. Pre viac informácií navštívte náš herbár, alebo informácie vyhľadajte na externých zdrojoch. Ďakujeme za pochopenie.

Iné názvy produktu

Bylinku môžete poznať aj pod cudzojazyčnými alebo chybnými názvy. Tribulus terrestris, Kotvičník pozemní, Rostlinná viagra, Puncture vine, Puncture weed, Caltrop, Cathead, Yellow vine, Goathead, Gokshura, Burra gokharu

PODOBNEJ TOVAR

Kotvičník (Tribulus) - Extrakt z plodov s 50 % protodioscínu v kapsulách

Kotvičník (Tribulus)Extrakt z plodov s 50 % protodioscínu v kapsulách

 • Podporuje tvorbu testosterónu
 • Pôsobí na libido
 • Silnejší forma
Vegetariánske kapsule
Recyklovateľný obal
13,00 €
/ 40kap.
Skladom
Kotvičník (Tribulus) - Extrakt z plodov s 90 % saponínov v prášku

Kotvičník (Tribulus)Extrakt z plodov s 90 % saponínov v prášku

 • Komplexnejšie forma
 • Podporuje tvorbu testosterónu
 • Pôsobí na svalovú silu a libido
Bestseller
5,60 €
/ 20g
Skladom
Kotvičník (Tribulus) - Extrakt z plodov s 50% protodioscínov v prášku

Kotvičník (Tribulus)Extrakt z plodov s 50% protodioscínov v prášku

 • Podporuje libido
 • Pôsobí na tvorbu testosterónu
 • Silnejší forma
11,40 €
/ 20g
Skladom
Kotvičník (Tribulus) - Drvená vňať

Kotvičník (Tribulus)Drvená vňať

 • Predovšetkým pre mužov
 • Stimuluje tvorbu pohlavných orgánov
 • Vhodné na odvary
3,20 €
/ 100g
Skladom