Brahmi
Extrakt z celej byliny s 5% bacosidů v prášku

Extrakt z exotickej byliny Brahmi stojí za Vašu pozornosť, pretože zbavuje stresu, úzkosti a nepokoja a pomáha v boji s neplodnosťou. Stimuluje mozgové funkcie, čím pomáha zapamätať si väčší objem informácií. Toho môžu využiť napríklad študenti. Celý popis
  = 20g        
  = / dávka

Zoznámenie s rastlinou Brahmi

Tropická rastlina Brahmi (v preklade "kozmické poznanie") je hojne využívaná už 3 000 rokov v ajurvédskej medicíne, kde slúži na liečbu mužskej a ženskej neplodnosti. Darí sa jej vo vlhkých a bahnitých subtrópoch Afriky, Ázie, Austrálie a Ameriky. Rastlina je 10 až 30 cm vysoká a známa je najmä v Nepále, na Srí Lanke, v Číne, vo Vietname alebo na Taiwane. Na liečebné účely sa využíva vňať rastliny.

Zloženie Brahmi

Brahmi obsahuje mnoho aktívnych látok, ktoré sú prínosom pre ľudský organizmus. Za svoje liečivé účinky vďačí flavonoidom, minerálnym látkam, alkaloidom, saponinům, herpestinům a hlavne bacosidům.

Účinky Brahmi

Brahmi stimuluje mozgové funkcie a podporuje pamäť, čím uľahčuje zapamätanie si dôležitých informácií. Pôsobí proti únave a chráni organizmus proti voľným radikálom. Výborne účinkuje ako nervové tonikum a znižuje pocity úzkosti a nepokoja. Brahmi navyše:

  • pomáha s neplodnosťou
  • zbavuje nepokoja a stresu
  • stimuluje imunitný systém
  • zvyšuje duševnú výkonnosť a zdravie
  • pomáha liečiť kožné problémy

Vedľajšie účinky Brahmi

Brahmi je relatívne bezpečnou rastlinou, ktorú by však radšej nemali užívať tehotné a dojčiace ženy a ľudia s nízkym krvným tlakom. Osoby so zlým zdravotným stavom by mali skonzultovať užívanie Brahmi so svojím ošetrujúcim lekárom.

Dávkovanie Brahmi

Extrakt z byliny obsahuje koncentráciu účinných látok, preto denne stačí užívať len 0,5 - 0,7 gramov Brahmi.

Spôsob použitia Brahmi

Extrakt z Brahmi rozmiešajte v 200 - 300 ml vody a vypite. Prášok môžete tiež pridať do pokrmu alebo zamixovať do Smoothie.

Vhodné kombinácie

Brahmi sa dá skvele kombinovať s ostatnými bylinkami, ako je Gotu kola, Ašvaganda alebo Ginkgo biloba.

Krajina pôvodu
UPOZORNENIE

Výživový doplnok, nie je náhrada pestrej a vyváženej stravy a zdravého životného štýlu. Neprekračujte odporúčané denné dávkovanie. Ukladajte mimo dosahu detí.
Skladujte v suchu, chráňte pred teplom a priamym slnečným svetlom.

Na základe ustanovení Európskeho parlamentu nemôžeme u tohto produktu uvádzať viac informácií. Pre viac informácií navštívte náš herbár, alebo informácie vyhľadajte na externých zdrojoch. Ďakujeme za pochopenie.

Iné názvy produktu

Bylinku môžete poznať aj pod cudzojazyčnými alebo chybnými názvy. Gratiola monnieria, Coastal Waterhyssop, Thyme-leafed gratiola, Water hyssop, Bacopa monniera

PODOBNEJ TOVAR