Sortiment

Maté
Extrakt z listov z 20% kofeínu v prášku

-12%
Maté - Extrakt z listov z 20% kofeínu v prášku
Maté - Extrakt z listov z 20% kofeínu v prášku
Maté - Extrakt z listov z 20% kofeínu v prášku
Maté - Extrakt z listov z 20% kofeínu v prášku
Maté - Extrakt z listov z 20% kofeínu v prášku
Skvelý stimulant, ktorý ponúka výbuch dlhotrvajúcej energie. Celý popis
  = 20g        
  = / dávka

Hlavné prednosti

 • Dobrá rozpustnosť
 • Dodáva energiu
 • Podporuje mozgovú činnosť

Maté sa stáva čím ďalej tým viac známe po celom svete. Získava sa z listov stromu menom Cesmína paraguajská (latinsky Ilex paraguariensis). Strom sa so svojou výškou 15-20 metrov radí medzi stredne vysoké stromy. Rastie v Južnej Amerike, najčastejšie v Argentíne, Paraguaji a Brazílii. Tu si ho tiež obľúbili tamojšie kmene, včetne kmeňu Guarani. Ten užíval Yerba Maté pre jeho liečivé účinky. Po príchode španielskych konquistadorov sa Maté rozšírilo aj medzi ne a ďalej medzi jezuitské kňazstvo, ktoré ho rozšírilo po ďalších krajinách. Prečo sa tak stalo? Sú za to zodpovedné účinky lístkov tohto stromu. Užívajú sa k výrobe odvaru, v tomto prípade však slúži ako surovina na výrobu extraktu, ktorý má mnoho výhod. Je silnejší, jednoduchšie sa používa a prenáša. Poďme si povedať niečo o zložení.

Čo extrakt obsahuje...

Maté je bohaté na kofeín, mateín a kardio-stimulanty teobromín s teofylinom. Zatiaľ čo kofeín urýchľuje metabolizmus a stimuluje naše telo, kardio-stimulanty urýchľujú srdečný tep, rozširujú cievy a zlepšujú prekrvenie periférií. Poslednou zmienenou zložkou je takzvaný mateín. Jeho účinky sú spolu s kofeínom takmer identické, až na to, že mateín nieje návykový. Ďalšie látky sú napríklad vitamíny, minerály, aminokyseliny, antioxidanty, alebo stopové prvky.

Extrakt z maté a jeho účinky

Vzhľadom k obsiahnutým látkam sú účinky jasné. Maté pôsobí celkovo stimulačne na náš organizmus. Dokáže povzbudiť ducha, dodať energiu a vitalitu. Urýchľuje metabolizmus, srdečný tep a pomáha s prekrvením celého tela. Vďaka tomu sa zlepšuje pamäť, kognitívne funkcie, ostražitosť, všímavosť a ďalšie. Rovnako tak dokáže dobre oddialiť prejavy únavy a vyčerpania - ako fyzického tak aj psychického.

Koľko extraktu?

Extrakt má výhodu v nízkom dávkovaní. Obsahuje totiž 20% kofeínu. Preto nám bohate postačí 0,65 až 0,85 gramu (1x odmerka 0,5g) denne. Vzhľadom k obsahu kofeínu by sme mali začať na nižších dávkach, ktoré môžeme postupne navyšovať.

Aké je správne užívanie?

Prášok priamo nabáda k rozmiešavaní vo vode a vypití. K tomu postačí 200-300 ml vlažnej vody. Rovnako tak ale môžeme pridať do jedla.

S čím kombinovať?

Ak chceme rýchlejší nástup účinkov Maté môžeme nakombinovať napríklad s Kolovníkom lesklým alebo zašpicateným. Ďalej je možná aj kombinácia s brahmi alebo Gotu kolou. Táto kombinácia poskytuje lepšiu stimuláciu mozgu.

Nežiaduce účinky extraktu

Pokiaľ budeme dodržovať dávkovanie nežiaduce účinky sa nás nebudú týkať. V opačnom prípade si môžeme spôsobiť predávkovanie kofeínom, ktoré sa prejavuje nespavosťou a podráždenosťou. Maté není vhodné pre tehotné, kojace ženy, osoby s vysokým krvným tlakom, alebo kardiovaskulárnymi problémami.

Yerba Mate, Autor: Ilosuna Obrázek užit pod licencí CC BY-SA 3.0

Krajina pôvodu

UPOZORNENIE

Výživový doplnok, nie je náhrada pestrej a vyváženej stravy a zdravého životného štýlu. Neprekračujte odporúčané denné dávkovanie. Ukladajte mimo dosahu detí.
Skladujte v suchu, chráňte pred teplom a priamym slnečným svetlom.

Na základe ustanovení Európskeho parlamentu nemôžeme u tohto produktu uvádzať viac informácií. Pre viac informácií navštívte náš herbár, alebo informácie vyhľadajte na externých zdrojoch. Ďakujeme za pochopenie.

PODOBNEJ TOVAR
Guarana - Extrakt zo semienok s 22 % kofeínu v prášku

GuaranaExtrakt zo semienok s 22 % kofeínu v prášku

 • Dodáva energiu
 • Odďaľuje únavu
 • Rýchly nástup účinkov
- 21%
7,80 € 6,20 €
/ 20g
Skladom
Guarana - Prášok zo semienok

GuaranaPrášok zo semienok

 • Dobre rozpustné
 • Dodáva energiu
 • Stimuluje organizmus
- 21%
7,80 € 6,20 €
/ 200g
Skladom
Guarana – Celé semienka

Guarana – Celé semienka

 • Odďaľuje únavu
 • Stimuluje organizmus
 • Vhodné na odvary
- 21%
5,60 € 4,40 €
/ 100g
Skladom
Maté - Drvené listy

MatéDrvené listy

 • Dodáva energiu
 • Lahodný nápoj
 • Obsahuje kofeín
- 10%
4,80 € 4,30 €
/ 200g
Skladom